top of page

Пригоди сірника

(маленька казочка)

Жив-був у коробочці сірничок на ім'я Спалах. «Може, я стану кому-небудь у нагоді», - подумав Спалах і викотився з коробки. По дорозі йому зустрівся Півник. Він вирішив взяти Спалаха з собою в гості до Мурки. Але сірничок згадав знайомий «Тілі - бом» і відмовився йти з Півником.

Потім з сірничком захотіли погратися мишенята біля сухого хмизу. Але вони не вміли обережно поводитися з сірниками, і Спалах не погодився товаришувати з ними.

Нарешті, сірничка знайшов маленький Івасик. Він знав, що сірники - не іграшки, і віддав його мамі. «Дуже добре, - сказала мама, - буде чим розпалити піч».

«Я знадобився!» - вигукнув радісно сірничок і спалахнув. Добре приносити корись!

 

Сірники - не іграшки

 

Була маленька дівчинка Оленка. Якось вона взяла в руки сірники та й запалила вогонь. Але в цей час Оленку покликав брат Василько. Дівчинка кинула сірники на підлогу тай побігла до нього. Вогонь почав розгоратися. Василько це побачив, схопив телефон та зателефонував 101. Через 5 хвилин приїхали пожежні і загасили пожежу. Діти, пам’ятайте, що бавитися з сірниками - небезпечно для вашого життя!

 

Коли Олі не було вдома

 

Оля ніколи не розлучалась з своїми іграшками, але одного разу вона пішла в цирк. А поки її не було вдома, трапилось ось що...

Ведмежатко забрело на кухню, взяло сірники, запалило один і само не помітило, як вся коробка спалахнула, і вогонь сильно обпік йому лапи.

Лялька Ніна в цей час вирізала із паперу прапорці. Відчувши запах диму, вона побігла на кухню, але забула покласти ножиці на стіл, спіткнулась під час бігу, впала і поранила собі руку.

Рудик хотів полікувати своїх друзів, заліз в аптечку і взяв ліки, що стояли найближче. Красиві яскраві кульки йому сподобались, і він їх проковтнув. «Ой, ой, ой, як пече в середині! Як крутиться голова!» - завив Рудик і почав качатися по килиму.

«Що там трапилось? - подумав Слон. Зроблю я світло яскравішим!» і тільки доторкнувся до розетки, як його щось  боляче вдарило.  Тут надійшла Оля.

«Ні, - подумала вона, - ніколи не буду залишати малюків одних!». Дівчинка пояснила іграшкам, що не можна гратися з небезпечнимипредметами.

 

Правила пожежної безпеки для дітей старшого  дошкільного віку

 

Категорично забороняється:

  • гратися із сірниками;

  • запалювати папір, скалку або інші предмети і переноси­ти вогонь;

  •   без догляду дорослих запалювати вогнища із сухого ли­стя, сміття, різні відходи з горючих матеріалів;

  •   вигрібати вугілля під час горіння його в печі;

  •   при відсутності дорослих вмикати електроприлади;

  •   класти іграшки та інші предмети на запалені плити або увімкнуті електроприлади;

  •   запалювати легкозаймисті речовини і перевіряти мож­ливості їх загоряння.

Правила поведінки дошкільників старшого віку під час виникнення пожежі

  •   Якщо виникла пожежа в приміщенні, не треба лякатися і ховатися;

  •   якщо пожежа виникла в домашніх умовах і вогонь неве­ликий, потрібно швидко залити його водою, накрити ков­дрою або засипати піском;

  •   якщо в приміщенні з'явилося багато диму, слід проби­ратися до виходу поповзом;

  •   якщо в приміщенні є менші діти, треба негайно вивести їх на вулицю;

  •   не гаючи часу, потрібно повідомити про пожежу когось із сусідів або інших дорослих;

  •   якщо під час пожежі поблизу немає нікого з дорослих, дитина повинна сама вміти викликати пожежну команду. Для цього потрібно набрати номер «101» та повідомити міс­це пожежі (назвати своє прізвище, вулицю, номер будинку і квартири або іншого об'єкта).

bottom of page