Інклюзивна освіта
в КЗ "ЛЗДО №9 "Перлинка"
Нормативно-правова база інклюзивної освіти
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАКАЗ № 912 від 01 жовтня 2010 року Проект Концепції розвитку інклюзивної освіти
Щодо організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освітиЛист МОН № 1/9-691 від 13.11.18 року
Про порядок комплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладахЛист МОН № 1/9-169 від 02.04.15 року
Всеукраїнський фонд «Крок за Кроком». Проект «Інклюзивна освіта»
Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні Офіційний веб-сайт проекту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні».
Відповідно листа МОНУ від 13.11.2018 р. № 1/9-691 "Щодо організації діяльності інклюзивних груп в закладах дошкільної освітиі" рішення про створення інклюзивної групи (груп) в дошкільному навчальному закладі державної форми власності приймається органом управління освітою, у сфері управління якого перебуває відповідний заклад - засновником на підставі заяви батьків дитини з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, або особи, яка їх замінює. Прийом дітей до інклюзивних груп здійснюється керівником дошкільного навчального закладу протягом календарного року за наявності місць на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
Для дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, копія медичного висновку про дитину інваліда віком до 18 років (наданої лікарсько-консультативною комісією) або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу, відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", копія індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда, направлення місцевого органу управління освітою.
В дошкільному закладі функціонують інклюзивні групи (середня №7, старша №4)
Лист МОН України від 12.10.2015 № 1/9-487 "Щодо організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах" читати тут
Наказ МОНУ МОЗУ від 06.02.2015 № 104/52 "Про затвердження Порядку комплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах" читати тут
В закладі в наявності табличка шрифтом Брайля
"ІНКЛЮЗИВНА ПРАКТИКА В ДИТСАДКУ: організаційна модель" Із журналу "Дошкільне виховання №2/2014"
29.3.2018
Наступним кроком після розробки своєрідного алгоритму уведення інклюзивної практики в роботу дитсадка є власне організація освітнього процесу сучасного дитсадка.
Інклюзивний освітній простір створюється з метою охоплення варіа-тивними формами навчання і виховання дітей з різними стартовими можливостями. Для дітей, що з якихось причин не можуть відвідувати дошкільну групу в режимі повного дня, існує система структурних підрозділів — таких, як Центр ігрової підтримки розвитку, Консалтинговий центр, Лекотека, Служба ранньої допомоги, група розвитку "Особлива дитина"...
«ТАМАРА» 2013, США
24.2.2018
Цей зворушливий короткометражний мультфільм розкаже про дівчинку Тамару, яка мріє стати танцівницею. Вона танцює під звуки музичної скриньки, не помічаючи нічого навкруги. Але чому так засмучується мама, коли бачить це? Виявляється, Тамара не чує музику – вона глуха.
В коментарях під мультиком найчастіше пишуть: «Я тримаюсь, я не плачу!» Не плачте й ви, адже дитячі мрії мають збуватися!
Мультфільм «Струни» («Cuerdas»)
1.2.2018
Красива історія про рівність, солідарність, дружбу і дитячу мудрість, якій варто повчитися навіть дорослим.
Мультфільм «Струни» («Cuerdas») 2014, Іспанія, був нагороджений премією Гойя за кращий короткометражний анімаційний фільм. Його творець, Педро Соліс, хотів звернути увагу на важливість інклюзивної освіти.
"ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА: шляхи впровадження" Із журналу "Дошкільне виховання №12/2013"
13.11.2017
Інклюзивна освіта передбачає особистісно орієнтовані підходи, методи навчання для кожної дитини з урахуванням її особливостей, здібностей, психофізіологічних порушень. Це — гнучка система, де враховуються потреби всіх дітей, не тільки з проблемами розвитку, а й різних етнічних, соціальних груп, різної статі, віку. Система навчання підлаштовується під дитину, а не дитина під систему, тож переваги дістають усі вихованці. Діти з особливими потребами можуть перебувати в групі повний час або частково, навчаючись з підтримкою і за індивідуальним навчальним планом...
◄
1 / 1
►